Małe przedsiębiorstwa – kontra korporacje

Małe przedsiębiorstwa to jeden z najprężniej rozwijających się działów gospodarki, a także najliczniejsza gałąź biznesu. Wiele czynników jednak, blokuje rozwój pozwalając jedynie na walkę o byt na rynku. Istnieje kilka dobrych rad, które pomogą usprawnić działanie przedsiębiorstw i zniwelować koszty takie jak: współpraca z wirtualnym biurem czy korzystanie z coworkingu. Te opcje są także podstawą działania na freelancerów i są coraz bardziej popularne, dzięki świetnym opcjom jakie dają na rozwój swojego biznesu.

Ważnym elementem natomiast jest także możliwość przebicia się przez konkurencję tak , aby być zauważonym na rynku, a produkty jakie będą oferowane, były wybierane przez kontrahentów.

przestrzennie-

Można wymienić wiele wad wielkich korporacji, jednak są one najlepszym przykładem na świetną organizację i widoczny sukces. To one zawładnęły całkiem rynkiem, a sposób ich działania jest receptą na rozwój, zysk i sprawność działania. To właśnie przez korporacje, małe przedsiębiorstwa są wypierane .

Podstawowym hasłem, które proponujemy tym, którzy mają swój mały biznes:
Ucz się od swojego rywala ! 🙂

shutterstock_119983759

Wielkie korporacje stanowią znakomite źródło inspiracji, w jaki sposób zarządzać własnym biznesem. Firma apple cieszy się niesamowicie skutecznym marketingiem, a od wielkich banków można nauczyć się metod negocjacji i elastyczności.

Znaleźliśmy specjalnie dla Was kilka świetnych:

1.Pracuj nad firmą, nie w niej
2.Prowadź selekcję
3.Deleguj zadania i pozwól pracownikom podejmować decyzje
4.Wprowadź standardy
5.Mierz efekty
6.Rozwijaj kanały dostępu
7.Buduj markę i rozwijaj się
8.Twój plan

źródło:
http://pierwszymilion.forbes.pl/czego-male-firmy-moga-nauczyc-sie-od-korporacji-,artykuly,185451,1,2.html

keep-calm-and-start-up