Nie jesteśmy pępkiem świata, aczkolwiek możemy o to śmiało zawalczyć…

Czy stwierdzenie, że Nasz piękny kraj nie jest pępkiem świata można uznać za słuszne ? Zapewne wiele osób kłóciło, by się w tej kwestii niezwykle zawzięcie. Aczkolwiek muszę zająć pewne stanowisko i bronić je z nieskrywanym zapałem!

logo mBiuro na bialym tle

Na przestrzeni lat zmieniło się w polskiej mentalności wiele, śmiem twierdzić nawet bardzo wiele. I nie chodzi mi tylko o postrzeganie naszego kraju ze względu na zmiany polityczne czy gospodarcze. Kreatywność w tworzeniu przedsiębiorstw, różnorodność, jaką cechują się nowo powstające biznesy – zaskakują światowym poziomem. Czy zatem nie przybliżamy się do wspomnianego pępka ? Nie brakuje Nam niczego – realizujemy i tworzymy kreatywne projekty, działamy w podobnych przestrzeniach.

Wszystkich freelancerów z całego świata łączą te same dylematy: trudności z codziennym rozdzieleniem życia zawodowego i prywatnego, w nawiązaniu kontaktów biznesowych czy poczucie deficytu w przebywaniu oraz tworzeniu wśród ludzi. Przestrzeń coworkingowa zarówno na świecie jak i w Polsce została stworzona właśnie z myślą o tego typu ludziach. Za pierwszą przestrzeń pracy współdzielonej możemy uznać strefę powstałą w 2005 roku w San Francisco.

Biura coworkingowe na całym świecie w swej ofercie prezentują już nie tylko biurka do pracy. Gama usług została rozszerzona wraz z rosnącymi potrzebami użytkowników o konferencje biznesowe, spotkania coachingowe czy konsultacje z wybitnymi postaciami ze świata kultury, sztuki czy biznesu.

Kreatywna przestrzeń

Nie ukrywając do najbardziej stylowych i efektywnych coworkingów, możemy spokojnie zaliczyć Fueled Collective w Nowym Jorku. Przestrzeń ta to tzw. „the most wanted” wśród freelancerów. Strefa charakteryzuje się znaczną specyfiką, gdyż na swoje „miejsce pracy” trzeba sobie poniekąd zapracować. Fueled wyróżnia się wystrojem nawiązującym do estetyki XIX-wiecznej Anglii. W otoczeniu standardowych biurek, drukarek czy faksów znajdujemy meble z epoki, wygodne skórzane fotele, a co najbardziej zaskakujące butelki po whiskey, a nawet pianino. Wszystko po to, by stworzyć optymalną i kreatywną przestrzeń do pracy.

fueled-collective-27

Źródło: http://www.name.com

Coworkingi cieszą się coraz większą popularnością również w naszej przestrzeni. mCoworking to recepta na udany dzień – to swoisty kompromis pomiędzy “osiem godzin w biurowcu z kartą na szyi” a “niewychodzeniem z kapci przez cały dzień”. Stworzenie mCoworkingu cechuje się światową dewizą tego projektu. W myśl zasady:

Opuść swoje cztery ściany. Otwórz umysł na nowe projekty i ich realizację. Pracuj w twórczej atmosferze. Zawiąż kontakty biznesowe. Podnieś prestiż swojej firmy.

Czy zatem Nasz polski coworking może zawalczyć o swoją pozycję wśród światowej czołówki ? Moim zdaniem – oczywiście, że TAK ! Posiadamy profesjonalne zaplecze, wyróżniamy się kreatywnością i pracowitością, tworzymy przestrzeń sprzyjającą twórczej pracy, a ponadto stawiamy na zaspokojenie potrzeb zarówno tych zawodowych jak i kulturalnych.